مشاوره و تماس فوری (کلیک کنید)

تعمیر توربوشارژ

تعمیر توربوشارژ

در موتورهای احتراق داخلی، توربوشارژر (که اغلب توربو هم نامیده می شود) یک دستگاه القایی اجباری است، که از جریان گازهای خروجی انجین نیرو می گیرد. که از این انرژی برای فشرده‌سازی گاز ورودی استفاده می‌کند و هوای بیشتری را به موتور وارد می‌کند تا قدرت بیشتری برای یک جابجایی مشخص تولید کند. تصور این است که توربوشارژر با استفاده از انرژی جنبشی حاصل از گازهای خروجی تغذیه می شود، در حالی که سوپرشارژرها به صورت مکانیکی و توسط یک تسمه که به میل لنگ موتور متصل است ؛ نیرو می گیرد.
تعمیر توربوشارژ

تعمیر توربوشارژ

در موتورهای احتراق داخلی، توربوشارژر (که اغلب توربو هم نامیده می شود) یک دستگاه القایی اجباری است، که از جریان گازهای خروجی انجین نیرو می گیرد. که از این انرژی برای فشرده‌سازی گاز ورودی استفاده می‌کند و هوای بیشتری را به موتور وارد می‌کند تا قدرت بیشتری برای یک جابجایی مشخص تولید کند.

تصور این است که توربوشارژر با استفاده از انرژی جنبشی حاصل از گازهای خروجی تغذیه می شود، در حالی که سوپرشارژرها به صورت مکانیکی و توسط یک تسمه که به میل لنگ موتور متصل است ؛ نیرو می گیرد.

آیا توربو شارژر قابل تعمیر است؟

بله! قطعا اگر کار را به دست کاردان بسپارید ، تقریباً تمام مشکلات توربوشارژرها قابل تعمیر است. در این فرآیند مهم ترین مرحله؛ عیب یابی توربو شارژ است، ما در مجموعه “تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک داینامیک” خدمات تعمیر و عیب یابی توربو شارژر را صفر تا صد با کمترین میزان خطا انجام میدهیم. کافیست با ما تماس بگیرید و یا از طریق این صفحه درخواست بازدید خودروی خود را بصورت آنلاین ثبت نمایید.

چرا توربوشارژر نیاز به تعمیر دارد؟

پس از عیب یابی تخصصی ، مشخص کردن علت ایجاد آسیب هم بسیار حائز اهمیت است .

بطور کلی میتوان از میان علائم خرابی توربوشارژرها؛ به این موارد اشاره کرد:

  • از دست دادن قدرت
  • ایجاد دود
  • مصرف زیاد سوخت
  • گرم شدن بیش از حد
  • نشت روغن از توربو

با این حال، به یاد داشته باشید که عیب در قطعات دیگر خودرو نیز می تواند علائم مشابهی را نشان دهد. قبل از اینکه اشتباهاً مشکلات را به توربو نسبت دهید، بهتر است خودروی خود را برای تعیین علت و میزان خرابی ، به کارشناسان خبره این مرکز نشان دهید.

تعمیر توربو شارژر

پس از عیب یابی و تعیین میزان خسارت و … حالا نوبت به تامین قطعات و تعویض آنها با قطعات جدید و راه اندازی مجدد توربو است ، در این مرحله باید با دقت هرچه تمام تر مکانیک خبره و با تجربه را انتخاب کنید که در زمینه تعمیر و عیب یابی توربوشارژ تجربه بسیاری داشته باشد.

توربو شارژها از قطعات حساس ، مهم و کلیدی در خودرو به شمار میرود ؛ و باید دقت داشت که با سپردن آن به دست مکانیک غیر تخصصی و ناوارد ایمنی و کارکرد صحیح خودرو را به خطر نمی اندازید ، در ضمن توربو شارژ ها را در مرحله اول تعویض نمیکنند ، پس این نکته را هم در نظر داشته باشید که قبل از پیشنهاد تعویض توسط مکانیک ، بررسی کنید که آیا واقعا این کار نیاز هست یا تنها با تعویض برخی قطعات ، توربو شارژ مجدد قابل استفاده خواهد بود ، زیرا تنها در صورتی نیاز به تعویض وجود دارد که  پره های توربوشارژر به شدت آسیب دیده باشد و از کار بیفتد.

برای عیب یابی و تعمیر توربوشارژر خودروی خود ، بهتر است با تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک داینامیک تماس بگیرید. ما سال ها تجربه عیب یابی و تعمیر توربوشارژ را در کارنامه خود داریم.

در این مرکز تخصصی به افراد آموزش داده می شود تا به خوبی آماده پاسخگویی به سوالات شما بوده و با مشاوره صحیح و کاربردی ، با کمترین زمان و هزینه ممکن ، کمک حال شما در حل تمام مشکلات در مورد توربوشارژ خودرویتان باشند. داینامیک به شما مراجعین عزیز اطمینان میدهد، تمامی قطعاتی که به ماشین شما وارد می شود از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

پیشنهاد ما : مقاله « تعمیر گیربکس اتوماتیک »

این واحد صنفی بعلت تخلف